Reklama
Reklama

​Te grzyby można już znaleźć w lasach. Grzybiarze w szoku

Wysoki sezon na grzyby zaczyna się we wrześniu, a kończy w listopadzie. Pojedyncze okazy możemy, przy odpowiednich warunkach atmosferycznych, znaleźć także w wakacje. Jednak kto słyszał o zbieraniu grzybów... w kwietniu?! Zobacz, jakimi zbiorami pochwalili się grzybiarze w województwie lubuskim oraz świętokrzyskim.

Wyjątkowe odmiany grzybów znaleźli świętokrzyscy grzybiarze

W ostatnich dniach, w okolicach miejscowości Stąporków w województwie świętokrzyskim, grzybiarze pochwalili się niecodziennymi znaleziskami. W ich koszyku znalazło sporo borowików sosnowych oraz krasnoborowików ceglastoporych. W tych znaleziskach nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby został zebrany od maja do listopada. Jednak na te okazy grzybiarze trafili... w połowie kwietnia. Zbiory obu tych gatunków w starachowickich lasach zostały potwierdzone przez dwie osoby (Dorotę Ortakci oraz Darka Struszczaka), którzy wybrali się na grzyby w różne dni. Tak więc nie można tu mówić o przypadku.

Sprawdź również: W tych częściach mieszkania najchętniej kryją się kleszcze. Sprawdź koniecznie

Prawdziwe prawdziwki w kwietniu w polskich lasach

Swoimi kwietniowymi zbiorami pochwaliła się także Monika Chlewińska, członkini Lubuskich Łowców Burz. Także wybrała się do świętokrzyskich lasów i choć jej celem nie było grzybobranie (bo przecież kwiecień to nie czas na grzyby), to udało jej się znaleźć parę pięknych wiosennych prawdziwków. Komentujący na pod postem na Facebooku byli w takim szoku, że wielu z nich uważało, iż wyciągnęła je ze słoika lub wstawiła zdjęcie z zeszłego roku. Nic bardziej mylnego. Po upałach, które miały miejsce na początku tego miesiąca, warunki niezwykle sprzyjały wyrastaniu grzybów. Czy jednak można już mówić o początku sezonu?

Zobacz też:

Muszla toalety będzie czysta, jak nigdy wcześniej. Wystarczy, że umyjesz ją tym

Nastawiasz pranie? Wciśnij ten przycisk, a twoje rachunki spadną

Nie tylko lawenda odstrasza komary. Ta pospolita roślina działa również na kleszcze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: grzyby